поиск новостей
  • 05.12 "Цацика идет в школу", 6+, Кариев театры, 13:00
  • 05.12 "Шобага", 12+, Кариев театры,18:00
  • 11.12 «БОЛГАР РАДИОСЫ»НЫҢ IX МИЛЛИ МУЗЫКАЛЬ ПРЕМИЯСЕ ОНЛАЙН! "ТНВ-ТАТАРСТАН" һәм "ТНВ-ПЛАНЕТА" телеканалларында!
  • 14.12-19.12 Илсөя Бәдретдинова. "Фәрештә түгел". УНИКС
  • 14.12-19.12 Илсөя Бәдретдинова. Фәрештә түгел. КСК "Уникс"
  • 18.12 Татар җыры. «Казань Экспо», И.Шакиров ис. концертлар залы. 17:00
Бүген кемнәр туган
  • 05 Декабрь
  • Фәүзия Бәйрәмова - язучы, җәмәгать эшлеклесе
  • Җәвит Шакиров - шоумен
  • Эльмира Җәлилова - шагыйрә
  • Айзилә Батырханова - журналист
  • Владимир Менделевич - табиб
  • Виталий Булатов - рәссам
  • Агач өйгә тәрәзә читләре (наличники) эшләүче кирәк. Казан, Вахитов районы. 89655886519 Ватсапка языгыз.
  • Сдаю однокомнатную квартиру в Радужный, Осиново т.89655938461,89375278107
  • Иномарка сатып алам.Бюджет 800-850мең.Тел.89178808466
  • Актаныш жалюзи все виды качественно(эйбэт)89375814252 Айдар
  • Актаныш. Натяжной потолок урнаштырабыз. Килеп улчәү, консультация бушлай, светильниклар да куябыз. Актаныш, Актаныш районы буенча эшлибез 8-937-581-42-52 Айдар
  • КАЗАН ШЭХЭРЕНДЭ КАР КОРЭУ, ГРУЗЧИК, ГАЗЕЛЬ ХЕЗМЭТЕ КУРСЭТЭБЕЗ. 89196271171
  • требуется дворник,центр Казань, 89377734777, в день2-3 часа
  • ДВОРНИК ИР КЕШЕ ЭЗЛИБЕЗ ЭШ УРЫНЫ УЛ.ЧУЙКОВА УРНАШКАН, 67 ЯШЬТЭН ОЛЫ БУЛМАСЫН! 5/2 7:00,16:00 БЕР СЭГАТЬ ОБЕД ТЕЛ 89957664503
  • Актаныш.услуги:жалюзи рулонные шторы рольставни рольворота ,ремонт москитных сеток 89375814252 Айдар
  • Актаныш. Натяжной потолок урнаштырабыз. Килеп улчәү, консультация бушлай, светильниклар да куябыз. Актаныш, Актаныш районы буенча эшлибез 8-937-581-42-52 Айдар

 

 
 

 
Архив
 
15.05.2010 Матбугат

ИКЕНЧЕ ТУРГА УЗДЫЛАР

Татарстан Республикасы журналистика һәм масс-медиа өлкәсендә “Бәллүр каләм” XIII бәйгесендә икенче турга уздылар:

“Журналистикада исем” номинациясендә

 

Ләлә Гайфетдинова (“Челнинские известия” газетасы, Чаллы), Айгөл Гәрәева (“Казан” ТРК), Софья Гарифуллина (“Татнефть” ААҖ матбугат хезмәте), Фирдүс Гыймалтдинов (“Татарстан” ГТРК), Татьяна Кол­чина (“Татарстан” журналы), Фәрит Монасыйпов (“Право и жизнь” – “Хокук һәм хәят” журналы), Айсылу Мирханова (“Казан” журналы), Вячеслав Родионов (“Авыл ­офыклары” – “Сельские горизонты” газетасы, Балык Бистәсе муниципаль районы), Марина Сельскова (“Республика Татарстан” газетасы), Радик Фәрхуллин (“Яңа гасыр” телерадиокомпаниясе” ААҖ), Люция Хәбибуллина (“Шәһри Казан” газетасы), Гөлнур Хәсәншина (“Сөембикә” журналы), Виктор Шадрин (“Туган як” газетасы, Түбән Кама).

 

“Китап авторы – журналист” номинациясе

 

Илдус Илдарханов (“Без көрәшче халык” китабы), Ольга Кузьмичева (“Одноклассники. Письма в будущее” китабы), Азат Сункишев (“Минем Хәтер китабым” китабы), Хәниф Хәкимов (“Здоровье – в руках самого человека” китабы).

 

“Темасы – җирле, осталыгы – башкалача” номинациясе

 

Асия Афзалова (“Минзәлә” газетасы, Минзәлә), Людмила Воронина (“Знамя труда” газетасы, Әлмәт), Татьяна Гыйматдинова (“Новая неделя. Итоги” газетасы, Чаллы), Наталья Реджеп-Алиева (Түбән Кама телерадиокомпаниясе), Алсу Спиридонова (“Нократ” (“Вятка”) газетасы, Мамадыш), Резедә Йосыпова (“Чаллы-ТВ” телерадиокомпаниясе).

 

“Район массакүләм мәгълүмат чаралары” номинациясе

 

“Безнең Чирмешән” (“Наш Черемшан”) газетасы, “Новый Зай” газетасы, “Саба таңнары” (“Сабинские зори”) газетасы, “Сарман” газетасы.

 

“Шәһәр массакүләм мәгълүмат чаралары” номинациясе

 

Түбән Кама телерадиокомпаниясе (НТР), “Новая неделя. Итоги” газетасы (Чаллы), “Челнинские известия” газетасы.

 

“Туган тел” номинациясе

 

“Өмет” газетасы (Ульяновск), “Барда районының “Тол буйлары – Притулвье” җирле телерадиотапшырулары” МУ (Пермь крае), “Тулпар” журналы (Уфа), Римма Өметбаева (“Тобольское время” ТРК, “Себер иле” телестудиясе).

 

“Объектив аша караш” номинациясе

 

Илдар Вәлиев (“Яңа гасыр” ТРК), Солтан Исхаков (“Татарстан” журналы), Михаил Левенков (“Зәй – ТВ” телерадиокомпаниясе, Зәй), Марат Хәялетдинов (“Зеленодольская правда” газетасы).

 

“Корпоратив массакүләм мәгълүмат чаралары” номинациясе

 

“Нефть и жизнь” журналы, “Без булдырабыз!” (“Мы можем!”) газетасы, “Нефтехимик” газетасы, “Крошка” журналы.

 

“Бөек Ватан сугышында җиңүнең 65 еллыгы темасын яктырту” номинациясе

 

Камил Арифуллов (“Татарстан” ГТРК), Ринат Әсхәдуллин (“Яңа гасыр” ТРК), “Бугульминская газета”, Фаил Гыймадов (“Яңа гасыр” ТРК, “Яңа гасыр” радиосы), Оксана Гурьянова (“Казан” ТРК), Шаһинур Мостафин (“Сүз” нәшрияты), “Сөембикә” журналы, Аркадий Троепольский (Лениногорск), Рузилә Шарошкина (“Күңел” радиосы, Чаллы), “Туганайлар” керәшен татарлары газетасы.

 

“ТАССР оештырылуның 90 еллыгы темасын яктырту” номинациясе

 

Ирина Крюкова (“Сельская новь” газетасы, Аксубай), “Яңа гасыр” ТРК иртәнге тапшырулар дирекциясе, “Республика Татарстан” газетасы, Гөлчәчәк Нуретдинова (“Зәй-ТВ” ТРК, Зәй), Светлана Спирина (“Казан” ТРК)

 

“Дебют” махсус номинациясе

 

Рамилә Газизуллина, Гөлназ Галимҗанова (“Ватаным Татарстан” газетасы), Елена Макарова, Руслан Комяков (“Нижнекамское время” газетасы), Ләйсән Фәтхетдинова (“Яңа гасыр” ТРК “Яңа гасыр” радиосы), “Яшь ТНВ” балалар һәм яшьләр телеканалы.



Ватаным Татарстан
№ 90-92 | 15.05.2010
Ватаным Татарстан печать

Фикерләр

Исем:
E-mail:
Текст:
 
№79 (44533) / 21.05.2010 09:56:40

үз рейтингын ничек күтәрәсен белми йөри әле.

№78 (44530) / 21.05.2010 09:52:11

Иркэ апам, жаным, срочно больничный яз инде, ату рейтингым зашкаливать итэ башлаган, улэм бит острый звездный болезннан. Зилэйлук тэ минем рейтингны узенекенэ кадэр кутэргэн.

№77 (44482) / 20.05.2010 15:50:02

Шайтан кызы берничек тэ мин була алмый, акчасын бирсэ шул житэ. Зилэйлук Актанышта ин сылуы мин, ярар син икенче булырсын. Иркэ монда минем рейтинг кутэрелгэн срочно больничный яз , диагноз острый звездный болезнь.

№76 (44418) / 19.05.2010 22:49:57

Иркә
Юк, потоклар-алар газопроводлар. Без төзегәне- Түбән Камада төзелүче заводлар чыгарачак Д.ягуллык евро-4 не Н.Новгородка куу өчен.

№75 (44416) / 19.05.2010 22:39:40

Бер -ике көн үтүгә яңадан тырмага басасың Зиләйлүк!

№74 (44415) / 19.05.2010 22:37:51

Соры корт, шуны да белмисең мени, разочаровал-яхшы китап кулыңа эләксә аны кешегә бирмисең инде, үзең генә укыйсы килә шул, саклап, кадерләп кенә тотасың...шуннан чыгып, татарның бер мәкале бар-..нең ..те мендәрдә дигән...
дальше сүз көрәштерерлек рәтем калмады, күпме негатив җыйдым, тиктормас телем аркасында..

№73 (44412) / 19.05.2010 22:30:18

Южный поток, голубой потоклардыр инде, шулаймы соры корт!?

№72 (44409) / 19.05.2010 22:07:24

Зиләйлүк
Матур кызлар-яхшы китап кебек. Яхшы китапны һәркемнең укыйсы килә. Күп укылган китап тиз таушала.
Улымның да кызымның да Актанышта булганнары бар (А.Гәлләмова исемендәге турнирда катнаштылар,СПТУ общягасында тордык диделәр).
Без юл тугел, торба салабыз (продуктопровод), так то Төмән өлкәсендә юл төзлешендә дә эшләдем.

№71 (44407) / 19.05.2010 21:51:20

Соры корт, ансы урта матур аның, син матурларын күргәнең юк...безгә кайчан юл саласыз,(хотя, салынып бетте бугай инде, язмаган икән сиңа безнең кызларны күрергә), малаеңны җибәрсәң генә...

№70 (44406) / 19.05.2010 21:43:52

Зиләйлүк
Даа, Алисә Гәлләмованың сүрәтенә тагы бер карагач, ышанырга туры килә.

№69 (44404) / 19.05.2010 21:35:27

Соры корт, аны каян табармын соң, бездә барсы да сылулар бит, җитмәсә барсы да Агыйделнеке...

№68 (44403) / 19.05.2010 21:20:31

"Шайтан кызы" белән "Агидел сылуы" бер үк түгелме?

№67 (44402) / 19.05.2010 21:16:09

Агидел сылуына, акча бирэм дисэн,хэзер узе килеп житэ ул...)

№66 (44401) / 19.05.2010 21:13:22

Зиләйлүк
Срочно урамга чыгып "Агидел сылуын" тап, фотога төшер һәм монда җибәр:барсы да аны "чәйнәргә" тотыначак. (Әгәрдә үзе язмаларына тәнгәл булса).

№65 (44394) / 19.05.2010 20:20:14

Соры корт, күчнең гөжләве басылганчы күпмегә югалып торырга, белсәң син генә беләсең, әйт әле... 

№64 (44371) / 19.05.2010 17:32:00

Я Ходаем, көн дәвамында күпме талаш.
Кемдер Зиләйлүкне "Чаллыдан ары шәһәр күрмәгән надан авыл хатыны" дип атаган (бүгенге язмаларны укый -укый кем язганын да өнытканмын инде) , моны авылда зыялылар юк дип аңларгамы инде?
Бүгенге көнгә бит әле, татарны АВЫЛ гына саклап тора. Татар укымышлылары да, нигездә, авылдан чыкканнар!
Ярый, М.ру га керүчеләрдән иң ахмагы мин буламдыр, чөнки гөмеремнең күп өлеше тундрада, тайгада, басу -кырдагы вагоннарда узды.
Фәүзия ханымнан оялыгыз, ул мондый халык өчен эзәрлекләнми.
Куш җәядәге "рәхмәт халкым,рәхмәт татарлар" ниһәят миңа да барып җитте.

№63 (44369) / 19.05.2010 17:26:35

Танышлыгың булмаса яки ялагайлана белмәсәң,бездә бер нинди бүләк алып булмый шул.Кеше көлдермисе иде дә,нишлисең...

№62 (44367) / 19.05.2010 16:58:16

Чуракай, икенчесе дип саныйсың икән, коймадагы язуны что и требовалось доказать лип кенә әйтәсе кала...Надан хатын дигәне белән килешәм дип уйла, ни әйтсәң дә, Оксфордта укымадым...но Чаллыдан ары шәһәр күргәнем юк дип әйтә алмыйм...Эйфель башнясын күрмәсәм дә, Италия һәм румыниядә генә булганым бар...Мисырны белән Төркияне чутка тыкмыйм...

№61 (44365) / 19.05.2010 16:11:31

Зиләйлүк,дөрес әйткәннәр бит! Шул бит инде син!
 

№60 (44363) / 19.05.2010 16:03:08

Күке, рәхмәт, кәнишне, но миңа бүген исемнең тагын да олырагын бирделәр әле \"Чаллыдан ары шәһәр күрмәгән надан авыл хатыны\"...Кайсын сайларга белми баш ватам, булыш әле...икенчесендер мөгаен, ансы популярлык китерә...

№59 (44319) / 18.05.2010 22:41:56

син бу темаларга туры килмисең!
но аның каравы!!!
Мин чыгарган шушы Указ нигезендә Сиңа- Зиләйлүккә- Матбугат руның Атказанган артисты дигән исем бирсеннәр!

№58 (44310) / 18.05.2010 21:35:14

күке, үпкәләвем беткәч, эндәшермен 

№57 (44308) / 18.05.2010 21:27:11

бер үзем калганмын икән бит...

№56 (44306) / 18.05.2010 21:25:53

нигә быел "Дан һәм хөрмәт" юк икән?
Әллә хөрмәт итәрлек кеше калмадымы?

№55 (44305) / 18.05.2010 20:50:01

кайсыгызга дип? алгач беләбез инде. претендентлар күп, көрәш кызу булачак..

№54 (44304) / 18.05.2010 20:47:04

Анда әле җиңел машина да биреләчәк ди, кайсыгызга ул??!

№53 (44301) / 18.05.2010 20:18:15

Пирамидада буласы билгеле бит инде!

Шундый затлы постановка кайда үтсен ди?

№52 (44293) / 18.05.2010 18:56:13

Я-п ф-бәгырь, каршы килдем юк)))давай булсын сиңа, раз телисең икән.))))
әйтеп куйыйм әле, берүк миңа бирә күрмәгез.))) мин жюрида гына утырам))))так чту, вапчым то, һәркем үзенә кирәген үзе сайлап алса да була. м-та демократия дисеннәр хет))))

№51 (44292) / 18.05.2010 18:43:29

Миңа тәки әйтмәйләр бу пыяланы кайдан барып аласын. Куркасыз да, сезнекен чәлдерер дип. Кайда була ул? Мин районнан җыенынп килеп җиткәнче калмас инде ул. Ллек Камалда була торган иде, тантаналы иде. Хәзер мыштым гына үткәрәләр, кайда икәнен дә белмәем. Әллә шыпырт кына бер-берегезгә бирешеп ятасызмы, пыяланы дим...

№50 (44287) / 18.05.2010 17:41:01

Ничек теләсә-нәрсә язып ятарга иренмисез, җәмәгать. Җитдиерәк сөйләшәсе иде. Алайса, хәзер бөтен нәрсәне уенга бора башладыгыз.

№49 (44286) / 18.05.2010 17:33:44

И Хөппи туган, син бар икән әле минем кебек Язвы туганны сагынып ятучы. Но ул премия тучны миңа - патамушты мин аның исемен "мәңгегә мәңгеләштердем"

№48 (44285) / 18.05.2010 17:11:20

Мэнди купмегэрэк жибэреп булыр икэн?

№47 (44269) / 18.05.2010 12:51:08

мисыр пирамидасында инде, кая булсын!

№46 (44265) / 18.05.2010 12:24:51

бу пыяланы кайда бирәләр икән, бармакчы идем. әллә Гусь хурсталь станцасына гына барыйммы, анда миңа дигәне тучны бар.
чынлап кйада була ул пыяла бүлешү? әйтегез, ну а?

№45 (44264) / 18.05.2010 12:19:49

Куртизанка!!!
Гейша!!!
Скарлетт!!!
Фатима!!!

№44 (44259) / 18.05.2010 11:55:56

эротический? эм-эм-эм..
Клеопатра, Нефертити, Милосская,Афродита бәлки? но үзеңә кайсы ошый соң?

Акча дигәндә анаңны да сатасың икән бәдбәхет кыз..

№43 (44258) / 18.05.2010 11:30:44

Эротическийнын премиясе куберэкме эллэ? Сайтка сонырак керермен "ископаемый" кайтты.

№42 (44255) / 18.05.2010 11:17:13

Агидел сылуы ,сина эротический исем табабыз...)

№41 (44254) / 18.05.2010 11:12:59

Зиээйук. Синен "торнадо" дигэн исмен бар инде, тагы ни кирэк? Язвага мин риза, премиясе купме?

№40 (44240) / 18.05.2010 09:19:27

Күке, үпкәләдем әле сиңа...Җитмәсә Зиләйлүк тә,дип язгансың...Мин урын сорамыйм бит, теләсә нәрсә дә ярый, ысписыктан төшереп калдырмагыз гына,дим...Исем алыштырырмын әле, чурту-матыр, үпкәләттегез...

№39 (44233) / 18.05.2010 00:16:17

Бәллүр тел ошады, күке.Аның киресен уйлап табыгыз - мин шул була алам, пастаянный паситител буларак,тик барыбер алмаячакмын)))))))))))

№38 (44228) / 17.05.2010 23:11:24

мәчи
Соңгы номинация һәр елны барлыкка килеп тора ул.
Ул \"утешительный приз\" ның заменителе.

Бу бәйгенең дә \"шундый ук\" (чират буенча уен) икәнлеген истә тотып , тел шартлату,соклану һэм алкышларны кирәгерәк гамәлләр өчен калдырыйк.

№37 (44227) / 17.05.2010 23:07:11

новаторлыгың өчен берәр нәрсә эләгер. тик үзеңә бер дастуйный кушамат тап инде,кеше бул.

№36 (44226) / 17.05.2010 23:04:40

Соңгысын Нух, шушында да бастыра алабыз! үз көчләребез белән!

Теге алгы биткә яза торган сүзләре мәсәлән мондыйрак:
Чәчмибез дә,урмыйбыз да
Җүләр сатып ятабыз.
Каланчага менеп басып,
болытлар таратабыз!

№35 (44225) / 17.05.2010 23:04:40

Мина да тучны берэр исем бирегез,сонгы араларда гына да 18 торле НИК астында кергэнмен,мин кереп чыгуга,хэрвакыт бэхэс куерган,мэш килеп горлэшкэннэр,талашканнар,макташканнар)))

Мин тэкъдим иткэн конкурс бу,так что,мине читкэ какмагыз!))))

№34 (44222) / 17.05.2010 22:57:06

Минем менә "Сельская новь" гәҗитен укып карасы килә. Нинди "новь" бар икән анда?)

"Городская старь", "Еда и жизнь", "Рыба и мясо", "Лунные горизонты", "Ишәбез ишәк чумарын"...

№33 (44221) / 17.05.2010 22:56:30

каләмен белмәгән инде ,ну "Бәллүр Телләр" бездә!

№32 (44220) / 17.05.2010 22:53:35

матбугат.руда утыручылар,комментаторлар һ.б. арасында бәллүр каләм ияләре бармы сун?

№31 (44219) / 17.05.2010 22:52:13

Дуслар "Ил" номинациясе аерым булырга тиеш дип уйлыйм. һәм аңа көрәш тә бик кискен булачак.. Әле Кигәвен, Шөпшә, Иркә,.. җитмәсә Зиләйлүк тә алга ыргылгач, калганнарга-белмим-белмим..

№30 (44218) / 17.05.2010 22:44:54

соңгы номинация элек тә бар идеме сон ул?

№29 (44217) / 17.05.2010 22:41:06

монда яңа кокурс ачып җибәргәнсез ахрысы

№28 (44216) / 17.05.2010 22:35:39

берәрсен миңа да калдырырсыз әле, кем әйтмешли, үләттән калсаң да, чираттан калма ди...
Ятам мин, чурту-матыр, бил авырта...

№27 (44213) / 17.05.2010 21:44:22

Язвы һич шиксез "Ил"гә яки иң кимендә "Агидел сылуына"

№26 (44209) / 17.05.2010 21:39:04

Матбугат легендасы-Язвы исемендә премия булдырырга.
ыһым-ыһым.

№25 (44208) / 17.05.2010 21:33:18

"Повторяю для тех, кто сидит в танке" категориясенш караучылар номинациясе..(ягъни, озааааак барып җитә, яки, гомумән барып җитми)

№24 (44206) / 17.05.2010 21:27:03

вот-вот! тырышып-тырышып еласаң сукыр күздән яшь чыга.

№23 (44204) / 17.05.2010 21:23:52

1. көн дә кереп, иренмичә коммент язучы номинациясе.

2. "не в тему" язучы номинациясе.

3. иң каты чәйнәүче номинациясе...

№22 (44198) / 17.05.2010 21:04:28

1. Мат. ру да исем.
2. 65 еллык уңаеннан да яхшы гына бил алыштык. бәлки монда да?

3. туган тел. (хатасыз язучылар, телне камил белүчеләр алырга тиеш)
4. Район осталары, (Линагур Чирмешән ише)
тагын.. өстәмәләр кертегез!

№21 (44197) / 17.05.2010 21:03:57

Казаннарны белмим, ну районнар буенча беренчелектә Печмән белән Яңа Чишмә булырга тиеш!!!


№20 (44195) / 17.05.2010 20:47:08

соң? Админ тек админ! давай! хәзер номинацияләр билгеләргә кирәк!

№19 (44194) / 17.05.2010 20:44:59

Эйдэгез жюри эгъзаларын сайлыйк,персидэтел ,элбэттэ,админ булырга тиеш,Куке ничек уйлыйсын?

№18 (44193) / 17.05.2010 20:41:44

хем... гадел жюри әгъзаларын сайларга кирәктер башта.

№17 (44190) / 17.05.2010 20:36:36

Кайчан узебезнен матбугатчыларга исемнэр бирэбез?

№16 (44187) / 17.05.2010 20:33:52

“Журналистикада исем” номинациясе турында ботенлэй саграк сойлэшергэ кирэк. Чонки без бит Чаллы, Балык Бистэсе яисэ Тубэн Камадагы журналистларына, аларнын материалларын укымыйча, бернинди бэя бирэ алмыбыйз. Шуна курэ кешедэн ачы итеп колмик эле, жэмэгать...

№15 (44164) / 17.05.2010 15:46:07

Минемчә монда да блат һәм танышлык үз эшен эшли ахры. Чынлап торып лаек булырдайлары берничә генә.Шәхси газеталар бөтенләй кертелмәгән, гәрчә алар иң күп укыла торганнары булса да. Сез ничек уйлыйсыз, журналистлар?

№14 (44121) / 17.05.2010 12:39:17

Гөлнур Хәсәншина
Ләлә Гайфетдинова
Айсылу Мирханова
Айгөл Гәрәева

исемендэге премиялэр!!!

№13 (44118) / 17.05.2010 12:25:08

ерунда белән занимаются, бер-ике сүз белән әйткәндә.
укырлык гәҗит, тыңларлык радио, карарлык тв булдырсыннар башта.

№12 (44115) / 17.05.2010 11:58:14

искђндђр сираќи исемендђге премия

№11 (44113) / 17.05.2010 11:50:53

габделбэр ризванов, мэгъсум гэрэев исемендэге премиялэр булса да яхшы булыр иде.

№10 (44108) / 17.05.2010 10:26:17

Флорид Әгьзамов,Мидхәт Миншин...
Укытучы-остазларым.Флорид абыйның кешелек сыйфатларын гел сагынып искә алам.Мидхәт абый белән янәшәдә байтак еллар эшләргә туры килде.Аның кебек туры сүзле,гадел кешеләр,профессиональ яктан камил журналистлар сирәк.
Хәким фикере белән килешәм.Ни өчен без мондый исемле бүләкләр булдырмайбыз икән?Мидхәт абыйның исәк чакта әйткән сүзләре колак төбендә яңгырап тора:"Монда уйланырга урын бар..."
Остазларымның урыннары җәннәттә булсын!

№9 (44107) / 17.05.2010 10:14:42

"Безнеж Чирмешән" гәҗите мөхәррире Кадыйр әзи Гомәровны,мактаулы исем алуы белән котлыйм!
Ныклы сәламәтлек,иҗатында бетмәс-төкәнмәс унышлар,гаиләсендә бәхетле тигез тормыш телим.
"Бәллүр каләм" дә уңышлар юлдаш булсын!
Алга,Чирмешән!Без дә булдырабыз!

№8 (44084) / 16.05.2010 21:22:39

эйдэгез Фирдус Гыймалтдинов исемендэге премия булдырыйк. сонгы бер-ике атнада сайтны укып фирдус дахи дгэн фикер туды. премиясен булдырыйк

№7 (44022) / 16.05.2010 00:12:13

Хәким ага! Ни өчен Ратникова? Аның кабатланмас үрнәкләре нинди? Кемнәрне кайгыртты? хезмәтләре?

№6 (44006) / 15.05.2010 20:56:06

Элек бу премияне Хөсәен Ямашев исемендәге премия дип атыйлар иде. Хөсәен Ямашев хәерчеләрне кайгыртып йөргәч, ул хәзерге байларга ярамый башлады һәм аның исемен юк иттеләр. Бәллүр каләм бернинди дан-дәрәҗә түгел инде ул, бу вакытлыча буталыш чоры бүләге генә. Аңа бер дәрәҗәле журналист иемен бирәсе бар. Әйтик, Флорид Әгъзәмов исемендәге, яки Мидхәт Миншин исемендәге, һич югы бүгенгеләрдән Римма Ратникова исемендәге премия дип конкретлаштырасы бар. Ул очракта горурланып йөрерлек бер вакыйга булыр иде ул. Ә болай хрусталь каләм премиясе, аптыраган үрдәк арты белән суга чумган премиясе кебек кенә яңгрый.

№5 (44001) / 15.05.2010 19:53:28

кызык эзләүче! Сүзләреңне хуплыйсы килә!

бездә лириклар да ,юмористлар да,публицистлар да бар бит!

№4 (44000) / 15.05.2010 19:08:18

килешэм...узебезнен матбугатчылар арасыннан да эллэ кемнэргэ биреп булыр иде...БЕРЭУ мэсэлэн,х.б.лар,сез ничек уйлыйсыз?Эллэ матбугатнын аерым конкурсын оештырыйкмы?матбугат коне унаеннан...)))Билгелик куренеклелэрне,номинациялэр уйлап табыйк)))

№3 (43999) / 15.05.2010 19:00:41

Бу нәмәстәкәйнең дәрәҗәсе калмады. Чиратка куелган нәмәрсә. Әйтик “Журналистикада исем” номинациясендә бар халык белгән кемнәр бар? Ул популяр шәхес булырга тиештер. Араларында журналистикада аксаграклар да юк түгел бугай, миңа таныш берничә кеше турында сүзем.
Хәзер китәчәк комментларга җавабым: "Әйе, көнләшәм, миңа бирмиләр. Мин көнче, чөнки сорап йөрмим. Нигә кирәк ул!"
ӘЙДӘГЕЗ БЕЗ ДӘ БУЛЫШЫЙК САЙЛАРГА. Без кемгә бирер идек премияне? Мин бу исемлектән Фирдускә тел-теш тидермим. Монда өстәр идем Искәндәр Сражины, Рәмис Латыйповны, Флера апаны

№2 (43998) / 15.05.2010 18:39:29

Безнең Чирмешән гәҗите редакторына-Гомәров Кадыйр Шакир улы-Татарстан Республикасының атказанган мәдәният хезмәткәре дигән исем бирелде,котлыйбыз!

№1 (43990) / 15.05.2010 14:18:54

Бәяләү гадел булыр микән? Сугыш темасына да номинантлар бик күп.

▲ Өскә

Матбугат-инфо
Матбугат.ру
Ватаным Татарстан
Шәһри Казан
Бердәмлек
Рәшит Ваһапов фестивале
Камал театры
Татар дәүләт филармониясе
Ирек мәйданы
Татарстан яшьләре
Кариев театры
Идел
Өмет
Татарстан китап нәшрияты
Милли Музей
Шаян
Татаркино
Татарстан Диния нәзарәте
ЕлМай
Татар телен саклау һәм үстерү мәсьәләләре комиссиясе
«Элита»
Piter.tatar