• 22.11-25.11 Российский Форум Маркетинга 2017. г. Москва, ул. Веткина, д.4, Ювелирный Дом «Эстет».
  • 24.11 Илһам Вәлиев концерты. Казан, БКЗ. 19.00
  • 25.11 Elvin Greyның 3D-шоулы концерты, Казан - Боз сарае. Башлана 19:00.
  • 27.11-28.11 SYNERGY GLOBAL FORUM. Бизнес-форум года. Москва. СК Олимпийский.
  • 28.12 "Школа волшебников". Новогодний мультимедийный спектакль. КСК "Уникс". 15:00, 18:00.
Туган көннәр
  • 21 Ноябрь Илдар Халиков
  • 21 Ноябрь Алинә Шәрипҗанова
  • 22 Ноябрь Котдус Дәүләтшин
  • 22 Ноябрь Гүзәл Әхмәтова
  • 22 Ноябрь Лилия Сәләхетдинова
  • 23 Ноябрь Дәрдемәнд (1859-1921)
  • 24 Ноябрь Дилбәр Фәиз
  • 24 Ноябрь Григорий Панин
  • 25 Ноябрь Габделбәр Ризванов
  • 25 Ноябрь Роберт Туктаров
  • Меняю дом в экологически чистом районе на квартиру в Казани 89061108949
  • Продается автомагнитола LG модель LAC-M3600R в рабочем состоянии - 600 руб. +79872079780
  • Ищем девушку на подселение 89625483773
  • 26нчы ноябрьдә үгез суеп сатыла. 280сум/кг. тел.8 9274687136.Актаныш.Киров авылы.
  • Казан Глушко 20а (Сахарова, Ак бүре) бер бүлмәле квартира озак вакытка бирелә, 20 000. 89274059202
  • Никахка, җиңсәдә пешергән ике каз сатып алам. Чаллыда. WhatsAppka языгыз 89172935266. Тагын өйдә пешкән кило ярымлы ике чәкчәк кирәк 8 нче декабергә.
  • Даурская урамында гостинка сатыла. 17 кв метр, ремонт белән. Су кертелгән, жиһазлар кала. Яшь гаилә өчен яхшы вариант. Бәясе 1250. 89370093474
  • Әлмәттә химия-биологиядән репетитор. ЕГЭга әзерләну. 89179228831 Ләйсән Хәмзовна
  • Снимем 2х комнатную квартиру в центре в Актаныше. На длительный срок. Чистоту и своевременную оплату гарантируем! Тел: 89377786691
  • Актанышта ике бүлмәле фатир сатыла. 8-987-414-88-75

 

 

 

 

 
Архив
 

               

20.05.2014 Мәдәният

Ваһапов фестиваленең X еллыгыннан ФОТОрепортаж

16 майда Казанның С.Сәйдәшев исемендәге Зур концерт залында Рәшит Ваһапов исемендәге халыкара татар җыры фестиваленең Х еллыгына багышланган гала-концерт үткәрелде.

Фестивальне юбилей белән котларга Татарстан Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин, Татарстан мәдәният министры Айрат Сибагатуллин килгән иде. Бәйрәм концертында яшь татар җырчылары һәм Илһам Шакиров, Бибигөл Түләгәнова, Альбина Шаһиморатова, Айдар Гайнуллин кебек мәшһүр артистлар катнашты.
 



Фестиваль сәхнәсе



Фәрит Мөхәммәтшин, Рифат Фәттахов



Бүләкләү. Марсель Вәгыйзов



Бүләкләү. Ришат Төхвәтуллин


 

Галия Закирова

Алисә Лабзина

Рөстәм Рәхматуллин

Тамаша залында

Артур Исламов



Илүсә Хуҗина

Ильнар Миронов, Марсель Вәгыйзов, Инсаф Бәдретдинов

“Мирас” ансамбле



Гөлсирин Абдуллина



Аршак Алтунян



Федор Тарасов

Зәйнәп Фәрхетдинова

Ришат Төхвәтуллин

Сиринә Зәйнетдинова

Тамаша залында



Дирижер Анна Гулишамбарова



Руслан Сәйфетдинов

Айдар Гайнуллин

Фестиваль сәхнәсе

Рөстәм Асаев

Балалар хоры

Айрат Сибагатуллин



Айгөл Хисмәтуллина

Фердинанд Сәләхов, Ярамир

Илһам Шакиров

Тамаша залында

Бибигөл Түләгәнова

Бибигөл Түләгәнова

Тамаша залында

Илһам Вәлиев



Альбина Шаһиморатова

Фестиваль сәхнәсе

Е.Мостафина фотолары. 

 
comments powered by HyperComments

Фикерләр

№31 (878043) / 29.05.2014 06:18:55

Е.Мостафинага зууур рәхмәт фотолары өчен,особо рәхмәт фотолардагы кешеләрнең исем фамилияләрен язган өчен. эшеңдә уңышлар сиңа Мостафина!
особо ошаган кадрлар:Төхфәтуллинга чәчәк бируче кыз,
Сиринә фотосы.
хатын-кыз гына күрә белә матурлыкны. молодец!

№30 (878041) / 29.05.2014 06:09:08

чын татарлар язып утыралар мруда!!
"Уян татар" җырында җырланганча ...
кемгә охшый башлады бу татар хөсетлектә...

№29 (878040) / 29.05.2014 06:08:59

чын татарлар язып утыралар мруда!!
"Уян татар" җырында җырланганча ...
кемгә охшый башлады бу татар хөсетлектә...

№28 (878038) / 29.05.2014 05:09:04

Фаттахов молодец!Звезданутый,яза белми торган деревенщинаны урынына утыртырга эллэ кайчан кирэк иде.пиарсыз нишлэр икэн,бедолага.кулын,аякларын белэн тотынып тор,Вагапов фестивалена,Ришаткай!

№27 (877778) / 25.05.2014 14:09:15

Операаа? Нәстә ул? Операамы, операциямы, ооо-пиар-акциямы? Бер-бер гамәл түгелдер бит?

№26 (877765) / 24.05.2014 23:55:06

Операда яталардамыни ул?

№25 (877708) / 24.05.2014 08:03:30

Мин дэ булдым ул концертта, профессиональ яктан бэя бирсэн , татарда мондый концертнын булганы юк иде Эле. Бибигульлэр, Илхам, Альбина, Айдар-конечно, мировой уровень! Э Артур Исламов ничек ускэн ! Э Илусэ Хузина! Э менэ урыс Федор Москвадан татарча ботенлэй жырлый белми. Нигэ кирэк булды икэн Аны катнаштырырга? Монда Филюс кая ? Диляр. Перерывда суз булды. Фаттахов чакыргвн икэн, э ул килмэгэн! Ну и что,! Аннан башк туктап кылды что ли?' Ашаган табагына токеру шушы була инде. Ятсын шунда операсында !

№24 (877691) / 23.05.2014 20:44:32

Айрат Сибагатуллин нинди җыр җырлады?Кыяфәтенә караганда "Ник тудым?" бугай?!

№23 (877628) / 22.05.2014 18:01:35

Сам(а) ты жук навозный,деревенский.

№22 (877627) / 22.05.2014 17:51:51

Да, что тут что-то говорить, спорить, все наши так называемые молодые звезды- жуки деревенские, навозные.

№21 (877618) / 22.05.2014 14:31:21

Филус , элбэттэ, дорес жырлый, суз дэ юк, эмма соны вакытта туры жырлый башлады, душасы каядыр китте, шуна курэ Аны тынлау авырлашты, э Ришат ихлас жырлый, молодец!

№20 (877614) / 22.05.2014 12:45:28

Сез нәрсә инде , җәмәгать,Филүс белән Ришатны чагыштырган буласыз, небо и земля бит!Филус- чын җырчы,чын профессионал! Ә Ришат- эстрадный плюсовщик, бик күп җырын фонограммага җырлый.

№19 (877610) / 22.05.2014 11:55:58

Ай да Фаттахов, ай да молодец, зарвавшийся , зазвездившийся Тухватуллинны уранына утырта башлаган, куптэн кирэк иде!

№18 (877607) / 22.05.2014 11:45:15

Тэгэрэтучесе яхшы бит, акчасын каерып каерып эшли дэ, тэгэтеп тошерэ!

№17 (877604) / 22.05.2014 11:39:36

Ришатта Филюс кебек тубэнгэ тэгэри башлаган.................

№16 (877599) / 22.05.2014 10:36:41

размышления по поводу ришата : а что вы хотели то , наши молодые звездочки от эстрады?! это -жизнь, вернее -жизнь в шоу-бизнесе, где очень жесткие и жестокие законы!а что касается лично ришата, он мне тоже нравится, красивый голос, задушевные песни, но таких, как он, немало. сегодняшний ришат- сделанная звезда, который пока держится благодаря сильнейшему пиару фаттахова, мощной, агрессивной твраскрутке. не будь этого пиара- не будет и его, появятся другие. кстати, это- тоже жизнь.

№15 (877598) / 22.05.2014 09:55:26

Сомбелэ кем ул?

№14 (877597) / 22.05.2014 09:17:13

Эхем-эхем- Сомбелэ ул, белеп торыгыз!

№13 (877596) / 22.05.2014 08:53:09

Эхем-эхем, син кичэ дкга килгэн иденме сон? Ришат концерт куярга дип килдем диде бит, бушка! Фаттахов куйдырмас очен милициялэр жибэргэн артларыннан!ботен торкеме бн килгэн иде,

№12 (877593) / 22.05.2014 08:42:37

Э Фаттаховнын кэефе барыбер юк ( бу фотодан да куренэ). Филусе, Филусе белэн уртак тел табалмыйлар, шуна озгэлэнэ ул. Бик матур эшлилэр иде бит, нинди кара жаннар керде икэн араларына?!

№11 (877591) / 22.05.2014 07:26:17

Искиткеч матур концерт булды. Тамашачылар да үзләрен культуралы тоттылар. Бибигөл Түләгәнова,Альбина Шаһиморатова үзләре генә ни тора!Гомумән, һәрбер чыгыш югары дәрәҗәдә иде. Сценарий бик уйлап төзелгән.Чыннан да, Ф.Каһировның булмавы гаҗәпләндерде. Кем гаепле-билгесез.

№10 (877584) / 22.05.2014 00:06:41

Булдырганнар.Молоцы !

№9 (877583) / 21.05.2014 23:57:33

Илхам абый янына нинди генә баянчыны бастырсалар да, Рестәм Вәлиев түгел инде ул! Сәхнәне балкытып, Илхам абый артында Рестәм уйнап торса иде дә бит!

№8 (877569) / 21.05.2014 21:46:39

Төхвәтуллин бүген Мамадышка концерт белән килгән иде.Халык аз ,дип куймыйча китте.500 сумга җырларга иде исәбе. Дәрәҗә шулай төшә инде ул.Халыкны хөрмәт итәргә кирәк.Гөлсирингә дә матур түгел,Үз районыңнан шундый "уңыш" белән китү!Фаттаховның бирәне туймас аның.Үзе чыгып җырласын.

№7 (877563) / 21.05.2014 20:34:59

Тамашачы, якты йолдызлар капыл гына сүнми ул... Көтик, серләр "гүргә керерлек" үк түгелдер - бер ачыкланыр.

№6 (877519) / 21.05.2014 10:32:39

караганда, сәхнәдәгеләрнең авызлары ачыграк шикелле. Әллә миңа гына шулай күренә инде..? Алай дисәң, бүген туйганчы йокладым да кебек. Әәә, иснәнәләр генә ахрысы. Болай, киемнәренә караганда, мәдәни дә кебек үзләре. Киемнәренә. Караганда. Ә ник авызларын япмыйлар? Кул аркалары белән булса да. Белдем, аңладым. Әниләре гаепле икән. Ииее. Алары боларын өйрәтмәгән.


№5 (877517) / 21.05.2014 10:24:39

Картлык шатлык тугел,шул 4 иптэш!

№4 (877510) / 21.05.2014 09:21:31

мин дә бара алмадым, кәнен и урынын бутаганмын

№3 (877484) / 20.05.2014 19:44:26

Ни очен Филус Кагиров юк? Концертлары да булмый башлады, кайда юкка чыкты сон ул? Рифат эфэнде белэн уртак телэгэ килмилэрме, эллэ табыш китерми башлады микэн? Бик кызганыч, элбэттэ, яшьлэр арасында аерылып торган якты йолдыз кебек балкыган бердэнбер жырчы иде.

№2 (877474) / 20.05.2014 17:21:53

Фотолардан ук көчле концерт булганы күренеп тора. Җәл, мин булмадым, киләсе юлы барам алла бирсә! Записе бар микән?

№1 (877473) / 20.05.2014 17:16:46

Грандиозно! Шикарно! Браво!

▲ Өскә

Матбугат-инфо
Матбугат.ру
ТНВ
Addnt.ru
Ватаным Татарстан
Шәһри Казан
Бердәмлек
Рәшит Ваһапов фестивале
Туган як
Камал театры
Тинчурин театры
Татар дәүләт филармониясе
Яңарыш
Барс-Медиа
Ирек мәйданы
Татарстан яшьләре
Идел
Gong-TV
Бөтендөнья татар яшьләре форумы
Себерке
Өмет
Диләфрүз
Татарстан Язучылар берлеге
comments powered by HyperComments