• 22.11-23.11 "Питер Пэн" спектакле премьерасы! Кариев театры. 18:30
  • 23.11 "Тәртип"радиосының 5 яшьлегенә багышланган концерт. Филармония. 18:00
  • 25.11-26.11 Әбри Хәбриев концерты. Филармония. 18:30
  • 02.12 "Кем кемне?!" Резидә Шәрәфиева һәм Рафаэль Якупов концерты. Филармония.18.30
  • 03.12 "С чего начинается Родина..." Марина Карпова концерты. Филармония.18.30
  • 13.12 Айдар Рәкыйпов концерты. УНИКС. 18:30
  • 16.12-20.12 Данир Сабиров концерты. КСК "Уникс"
  • 14.02-23.02 Мунча ташы. Кырыкта да кызыкта. КСК "Уникс"
Туган көннәр
  • 15 Ноябрь Ирек Шәрипов
  • 15 Ноябрь Фәтхерахман Әхмәдиев (1930-1981)
  • 15 Ноябрь Илдар Зарипов (1939-2012)
  • 15 Ноябрь Хәлим Әлимов
  • 15 Ноябрь Фәния Гайнанова
  • 16 Ноябрь Зөфәр Харисов
  • 16 Ноябрь Гафиулла Газиз
  • 16 Ноябрь Асия Минһаҗева
  • 16 Ноябрь Кояш Тимбикова (1937-2004)
  • 16 Ноябрь Сергей Когогин
  • Туалет булмэсе ясыйм и унитаз урнаштырам. Тел.89196484445 Актаныш
  • 89600696970 солеклэр
  • Казанда кулай бәядән 1 бүлмәле фатир сатыла. Яхшы ремонт белэн. Тел.89600537782
  • Казань. Продается 2-х этажный кирпичный дом, который находится в поселке Салмачи на улице Знатной.Это отличный кирпичный коттедж построенный по всем строительным нормам и из экологически чистых материалов. Продажа от собственника. Тел.: 89378747872.
  • Ат итенэ клиентлар эзлим. ботлата сатабыз. 290,300 сум кг.тел. 89520347319
  • Ремонт квартир от косметического до евро.(перегородки из гипсокартона, многоуровневые потолки, штукатурка, шпатлёвка, обои, кафельная и декоративный плитка, ламинат, плинтус, ковровые покрытия и др) Установка дверных и оконных блоков. Профессиональный монтаж и проектирование систем отопления, водоснабжения и канализации с использованием самых передовых технологий. Установку и ремонт: смесителей, кранов, унитазов, раковин, полотенцесушителей, радиаторов отопления, батарей, водонагревателей, прокладка и разводка труб, ремонт и замена систем водоснабжения, канализации, отопления и т.д. подключение стиральных и посудомоечных машин, Большой опыт работы. Быстро, качественно, недорого. Вам не придется искать разных мастеров, стаж 15 лет.8-960-060-77-38 Актаныш
  • Бал сатабыз (Башкортостан балы). 3 л. банка - 2 мең; 1 л - 700 сум. 89375251717
  • Грузоперевозка,Газель 4м, грузим 3 т. Т.8 960 039 31 49 Актаныш
  • Яңа Савин районы, Четаев урамындагы 2 бүлмәле фатир озак вакытка арендага бирелә. Барлык уңайлыклары бар. Янәшәдә генә Казан-Арена, Спортның су төрләре сарае, "ХL", "Гулливер", "Бәхетле", "Пятерочка", "Эдельвейс", "Магнит" сәүдә үзәкләре... Риэлторларның брочымавын сорыйм. Т: 89272437185
  • Базарга сатучы кирэк тел 89083313968

 

 
Архив
 

               

10.01.2013 Мәдәният

“Тыңлачы, сандугач!” – Ришат Төхвәтуллиннан өр-яңа җыр (ВИДЕО)

Исегезгә төшерәбез: 13 февральдә күпсанлы сораулар буенча Татар дәүләт филармониясендә яшь җырчы Ришат Төхвәтуллинның өстәмә концерты була. Концертта шулай ук Айгөл Сагынбаева, Фәридә Газзаловалар, биючеләр төркеме, “Мирас” инструменталь ансамбле, “Аяз” фольклор ансамбле катнаша. Программада – инде сез яратып өлгергән хитлар һәм, әлбәттә, өр-яңа җырлар!

Билет бәяләре - 300-800 сум. Белешмәләр өчен-2771822 (касса).

Ә бүген исә без сезгә Ришат Төхвәтуллин башкаруында өр-яңа җыр тәкъдим итәбез – “Тыңлачы, сандугач!” (Рәис Ханнанов музыкасы, Илдар Юзиев сүзләре).

Сезнең фикерләрне көтәбез!  

 

 

Фикерләр

Исем:
E-mail:
Текст:
 
№78 (866322) / 16.01.2014 09:33:03


Ришат кебек талантлы, өметле яшьләребез булганда туган телебез, мәдәниятыбыз югалмаячак, үлмәячәк, алла бирса!

№77 (825647) / 16.01.2013 22:45:31

мон чишмэсе кунеллэрне актарып,ургылып агыла.

№76 (825507) / 15.01.2013 19:06:49

яз җитмәгән Күке кайткан,блудный сын булып!

№75 (825501) / 15.01.2013 18:47:01

Күке, Хайдегер турында лекция тыңладыңмы??? Белми идем, аннан ишеттем))))

№74 (825500) / 15.01.2013 18:42:45

күке,

биргәндер. Менә тагын килерләрме, монысы сорау???Бер ишеткәч, кабат тыңлыйсы килми.Ну, из серии на вкус цвет сериясеннән. Тавышы бар, тембры да ямьсез түгел. диапазон да киң. Теге бөтен кеше сөйләгәч бер барып кхрәләр бит әле, менә шундый. Әмма ул яшь әле, тормыш тәҗрибәсе туплагач, бәлки үзгәрер.

Галина Вишневская яһүдләр өчен генә метр.

күке, )))

ярый әле культура каналы яхшылап алмый, китә алмас идем.))) Анда лекцияләр укыйлар әле)))))

№73 (825470) / 15.01.2013 14:06:31

Иркә: Шаһиморатова ала, тембр да матур, әмма күңел тибрәнешләре юк аның җырлавында.
------
А.Шаһиморатова 3 сәгать сольный концерт бирде Спиваков оркестрына кушылып.
Зур зал шыгрым тулы.
Путиннан башлап, (мәрхүмә инде) Галина Вишневская кебек мэтрлар каршында.
Ә син "күңел тибрәнешләре юк" дисең.

Кәнишне, Иркәнең "Культура" каналын каравы
"в страшном сне не приснится"(үз сүзләреҢ)

№72 (825468) / 15.01.2013 13:32:35

Венера өчен тавыш та бирергә була әле))) -http://top-antropos.com/rating/item/276-samye-krasivye-tatarki. Венера Гимадеева, әлегә 16нчы урында. Видеосы да бар - "Золотой петушок"тан өзек

№71 (825434) / 15.01.2013 07:12:43

МИнемчә, )))№68

давай без Пугачихи. Пугачиханың 20 ел элеккеге Рождественские встречи дип мактанган концертларын карагыз. Бер тавышлы кеше булмаган Ә бит ничек шаулыйлар иде. Тавышсызлар фонында тавыш беткән Пугачиха җырчы әле дип күренсен өчен кирәк иде алар. Ул фактор А ны күрдегезие??? тавышлы егет кызларны сез безнең формат түгел дип төшереп калдыра бардылар. Җиңүчеләре ужас иде, кәҗә дә аннан матурырак кычкыра.Алар барысы шул Пугачиха кланы өчен фон булсын өчен сайлана иде.Сез бит Киркоровны, Биланны җырчыга саныйсыз....

Менә, "Голос" ул Пугачиха кланын бәреп екты. Озаккадырмы , белмим. Андый гидра үлми ул.

Аннан мин дә шаккатам. Яманлыйсыз, ник йөрисез соң дип. Мин менә йөрергә кеше калмаганга язам.Хәзерге концертларга бар дип үземә акча бирсәләр дә бармаячакмын.

№70 (825433) / 15.01.2013 07:01:00

Мәрьям, рәхмәт!!!


Кстати, ник ул кыз турында беркем белми??????Бик матур җырлады ул. Әйтәм бит, Шаһиморатова ала, тембр да матур, әмма күңел тибрәнешләре юк аның җырлавында.

Татжур!!! Гимадееваны табыгыз зле!!! Видеосын монда куегыз, админ!!!!Ул бик чибәр дә, тавышы да матур!Матур җырлый да. Харатьян белән җырлаганын гына ишетттем, какого хрена Харатьян дип утырдым.

Салават та ыңгыраша инде хәзер))) Ыңгырашмаган ир тавышын күрсәтегез татарда)))

Бу, Ришат ыңгырашмый әле, ыңгырашу алда көтә , әлегә мөгри)))))) юк мөгәрәми икән, яшь таналар авазы))))Таналар кыска-кыска гына кычкырып куямы? тембр шундый))))

№69 (825431) / 15.01.2013 01:21:46

Иркә, Гимадеева фамилияле кызның исеме Венера. Ул безнең белән бер елларда Казан музыка училищесында (!) дирижерлык бүлегендә укыды. Искиткеч итәгатьле, тәрбияле, акыллы кыз. Ул вакытта ук челтерәп торган сопраносы бар иде инде. Бозылмаган, күрәсез, яхшырган гына. Хәзер Мәскәүдә Большой театрның алып баручы солисткасы. Бөтендөнья дәрәҗәсендәге җырчы.

төп темага кайтып - чын продюссер, чын хатын (ир хатыны мәгънәсендә) шундый булырга тиештер инде. Дөньясын онытып, пычракка бата-бата булса да үз җырчысын, үз ирен якларга тиештер. Тик Нәфкать Нәфкать инде, аны ыңгыраша дип язып чыккач, ишетмәгәнне ишеткән идем монда. Минем кебек уйлаучылар бар икән, дәшми генә торганнар)))
Һәр кешегә үзенеке әйбәт.
Бер хыялым бар, шуны гына язам да))) - концертларда авторлык хокукын саклап йөрүче инспекторлар булган кебек, тере тавышка җырлауны контролировать итеп йөрүчеләре дә булсын иде. И "плюсовщикларга" штраф салынсын иде. Менә чистарыр иде аннары татар эстрадасы, и кемнең нинди җырчы, һәм гомумән җырчымы, түгелме икәнлеге дә күренер иде.

№68 (825427) / 15.01.2013 00:28:11

Башыгызны катырмагыз инде иптәшләр !Татарстанда яхшы җырчы булганыда юк,так себе ,урталай-проталай.Башта тыңлагыз әле,музыка тавышы чыгамы җырчыдан,юкмы.Бер млн.кешедән чыкса чыга бер җырчы,булмаса улда юк.Безнең җырчылар алар клуб җырчылары,театр сәхнәсе өчен тхел т.е. сәләтсезләр.МЕнә Алсу музыкалный ичмасам.Аның тавышы нәк пианино тавышы кебек.Барсыда Такмак җырлыйлар,мода күрсәтеп,күлмәкләрен ыштан ычкырына кыстырып,ПОЗОРИШЕ БИТ.Әле акча түләп шунда барасыз.Пугачева әйтте бит,музыка бетмәде ,ә җырчы туктады дип.Алай җырламыйлар,Вон ОТСюДа дип куды берәүләрне.Ә,безнекеләр,музыка янгырый ,җырчы басып тора кулын кая куярга белмичә.Теге Зила Позорише,даҗе күте күренә иде марля күлмәге аша.Ул бите инде шешенеп беткән,аузы уҗас бит.

№67 (825425) / 15.01.2013 00:14:09

Гафу итегез, №42гә иде беренче өлеше.("Р.Фаттаховның яшьлек җырлары" дигәннән әйтүем)

№66 (825424) / 15.01.2013 00:07:31

Мин сезне анламадым... сез нигэ №41 диеп яздыгыз??? Мин Раяз хэм Филус турында вообще бер суз дэ язмадым... Ришатны мактап яздым.. Сез бэлкем башка номерга жавап язарга телэгэнсездер...

№65 (825422) / 14.01.2013 23:54:41

Рэмзия - вы точно больная женщина!!! "УЗ ГОМЕРЕМДЭ ШУЛКАДЭР ХАТ ЯЗГАНЫМ БУЛМАДЫ, ТОН САЕН, КОНЦЕРТТАН СОН БИРЕДЭ УТЫРАМ"... Утырмагыз!!! Кто вас заставляет???? Здесь каждый пишет свое мнение... Ну не люблю я Нафката и что теперь ??? И за это нужно желать мне смерти????? Как вы его защищаете, так и я остаюсь при своем мнении... и ни кто меня в этом не переубедит!!!! Аллага шокер, мин исэн хэм улергэ жыенмыйм!!!!!!

№64 (825421) / 14.01.2013 23:54:07

№41! Филүс әле башкарган жанрын, Сез әйтмешли,Р.Фаттаховның яшьлек җырларын, бик уңышлы итеп башкара!Һәм ул аны чын күңелдән җырлаганы күренеп тора! Кемдер кушуы буенча гына түгел икәнен Сез үзегез дә бик яхшы аңлыйсыз! Тагын шунсын әйтәсе килә, җырларның искесе-яңасы була алмый! Хәзерге заманда популярлашып киткән юк чутындагы җырларны кем дә башкара ала!Шулар белән дан казанырга теләүчеләр дә аз түгел!Әмма чын татар халык җырларын, озын көйләрне Х.Бегичев, И. Шакировлар,дәрәҗәсендә шулай да әлегә Филүс белән Ришаттан башка башкаручы юк!Һәм бу, минем уйлавымча, продюссерның гына эшчәнлеге түгел! Мондый талантлы кешеләр кайда да югалып кала торганнардан түгелләр! Шунсын да өстәргә кирәк, аларның башкаруыннан күп кенә хәзерге яшьләр дә чын татар моңына тартыла башладылар!Ришатның тәүге концертында шыгырым тулы залда тамашачыларның яше дә, карты да бар иде! Халык аларны бик ярата!
Шулай ук Раяз Фасиховның исеменә тап төшерүчеләргә дә шаккатам!Раяз ул яңа стиль, яңа жанрны да, шул ук халык җырларын башкарган да искиткеч көчле һәм моңлы итеп, күңеле аша үткәреп башкара!Аның концертларындагы кебек һәр җырны үзе шигырь юллары белән игълан итеп, бирелеп китеп җырлаучыны күрергә насыйп булмады әле!
Мөмкин булса, яраткан җырчыларыгызны башка җырчыларны буш, көнчел сүзләр белән пычратмыйча гына якларга тырышыгыз әле! Аңардан гына Сезнең яраткан җырчыгызның дәрәҗәсе үсеп китмәгән кебек, калган җырчыларның дәрәҗәсе дә төшмәячәк!
Һәм инде үз халкыңның талантлы шәхесләрен көнчеллек һәм акча пычрагы белән таплау бер кысаларга да сыймый торган эш!Аларны күтәрергә, горурланырга тиешле урында бетереп утырасыз!
P.S.: башка жырчыларны яратучыларны упкәләтәсем килеп әйтмим, шулай да Ришат бу җырны бик яхшы итеп башкарып халык күңеленә үтеп кергән икән, моның өчен куанырга гына кирәк!Башка бүтән кеше башкарган очракта да хәзер ул икенче төрле кабул ителәчәктер дип уйлыйм мин, тәме бетәчәк! Кемгәдер бу җыр насыйп булмаган икән - җир йөзендәге азакы җыр түгелдер бит ул, башка бик күп матур җырлар да бар бит! Ә нигә икенче бер җырны искитмәле итеп башкармаска сон???

№63 (825390) / 14.01.2013 21:59:14

Мингол Галиевсыз Музыка факультеты нишләр соң? Һәрберсенең үз урыны инде.

№62 (825389) / 14.01.2013 21:57:05

кӘнсИрватория препод-ларын куып таратабыз мәллә? барысын да кулУтура инЕститутына сөрәбезмә укытырга?
җук шул, элекеге Нәҗип абыйлар, юк!
М.Имашевларны,М.Галиевләрне кәнсирвәтуриига якын да җибәрми кәнсивәтурия преподлары. нишләп,иркә?

№61 (825377) / 14.01.2013 21:15:43

№60 (825322) / 14.01.2013 17:22:36

аспирант консеватории,

рәхмәт язуыгызга. Минем бит ишетә торган колагым гына бар.

Бу сүзләрне профессионаллар кычкырып әйтергә тиеш. Казанда тавыш куя белүче юк!!!!Элек ничек булгандыр, белмим. Бегичевның әйбәт куелган кебек иде. Табигатьтән булгандырмы.


№59 (825318) / 14.01.2013 16:36:59

Монда кызу дебатлар башлангач,бәхәскә сәбәп булган җырны инде 3 көн буе Нәфкать башкаруында эзлим. Популяр башкорт сайтларыннан да шактый эзлэдем, анда Нәфкатьнең җырлары бик күп, Сандугач турындагылары да бар, тик югарыда аталган Сандугач кына юк.Димәк, бу җырның тамашачы күңелендә урын алуына кем "гаепле" була инде))) Нәтиҗәне үзегез чыгарыгыз...

№58 (825310) / 14.01.2013 14:45:45

Аспирант(№54) совершенно прав.Хороших педагогов по вокалу не только в Казани,но и по всей России очень мало. Недавно по каналу "Культура" показали интервью с Еленой Образцовой. Она так и сказала :" Не умеют у нас в России работать с голосами"... Альбина Шагимуратова- ярчайший пример; если бы она осталась в Казани (кстати,у той же З.Сунгатуллиной), она никогда не добилась бы сегодняшнего мирового уровня и международного признания!

№57 (825309) / 14.01.2013 14:25:18

Рэмзия, Х. Бигичева НН "Тип йорэгем" жырын минем рохсэттэн башка жырлады дип язган иде. Таяк шулай ике башлы инде ул

№56 (825308) / 14.01.2013 14:06:23

Рэмзия!Сез бит дерес эйтмисез.Сез болай -узегезне курсэтеп НН нын абруен,ана булган мэхэббэтне юкка чыгарасыз.Эйе,бар ННнын да шундый жырлары.Эйтик."Энкэй жирдэ ин зур кеше"дигэн жыры.Ул жыр чыккан вакытта ННын ин унышлы жырларынын берсе булгандыр мегаен.Ришат "Тынлачы,сандугач"ны йерэккэ утеп керерлек жырлаган шикелле,Нэфкать тэ "Энкэй жирдэ ин зур кеше" жырын шулай башкарды.Э инде,"Тынлачы,сандугач"ны НН шулай жырлап-РТ кебек-йерэккэ утеп кертеп урнаштыра алмады.РТ бу жырын тынлап туеп булмый.Унышлар ана.

№55 (825306) / 14.01.2013 13:30:00

Беренче башкаручысыннан соң башка берәү дә кагылмаган популяр җырлар да барлыгы билгеле бүгенге көндә. Бу җыр репертуарларда киң таралмас җырларга охшаган. Шулай да ул популярлашып өлгергәнче исемен алыштыру урынлы булыр. Әйтик, "Тыңлачы...", "Сандугач сере"... Һәрхәлдә "Тыңлачы, сандугач!" булмасын инде ул.
Татар мәдәнияте тарихында "недоразумение" булып калган "Наемщик" бик җиткән!(әйтерсең лә әсәрдә баш герой наёмщик!)

№54 (825304) / 14.01.2013 13:13:46

Что касается преподавателей Филюса Кагирова, в этом плане действительно ему очень и очень НЕ ПОВЕЗЛО ! Я очень люблю эту милейшую женщину -Зилю Даяновну Сунгатуллину, с уважением отношусь ко всем ее многочисленным регалиям, но,извините, она не может ставить голос. В принципе все они- и Зиля Сунгатуллина, и Венера Ганиева,и Римма Ибрагимова- хорошие исполнители,но не педагоги по вокалу.Казанской,татарской вокальной школы не существует в принципе. И в этом- огромная беда,а возможно - и трагедия, таких ярких,природно одаренных НАЦИОНАЛЬНЫХ исполнителей ,как Филюс Кагиров...

№53 (825303) / 14.01.2013 12:54:08

Рәмзия ханым, тынычланыгыз.Ирегез өчен талашып утыру бер дә килешә торган әйбер түгел инде, сез бит аның дәрәҗәсен генә тәшерәсез. Әгәр сез Нәфкатҗ Нигматуллинның җырларын хаксыз җырлыйлар дип саныйсыз икән, аның өчен суд бар бит, шунда мөрәҗәгать итегез.Аның адресына булган критикага да үпкәләмәгез, урыслар әйтмешли - тәмгә хәм төскә иптәш юк Н.Н.ны яратырга була, яратмаска була.Мин мәсәлән, аны тыңлый алмыйм, ә дус кызым аның концертына гына йөри.Хәркемнең үз тамашачысы. Ә мондый, кемнәрдер адресына нәфрәт белән сугарылган язмаларны укуы бер дә күңелле түгел.

№52 (825302) / 14.01.2013 12:22:54

Рэмзияне узнаю. Нэфкать калтырый калтырый Уфада беренче концертларын биргэндэ аннан качып кулисалар арасында йоргэне дэ истэ эле. Шуннан сон бер 15 ел кургэнем юк аны. ЭЭЭ, тагын узе дэ жырлый иде бит эле ул, что-то про поцелуи, ялгышмасам. Шундый бичэсе булмаса ННбыз кайда булыр иде буген дип уйларга да урын бар, билгеле

№51 (825301) / 14.01.2013 11:57:55

Врач буларак, Рэмзиягэ кинэшем бар: туктат бу истериканны, бу - уже диагноз! Тизрэк врачка бар!

№50 (825299) / 14.01.2013 11:47:51

бик матур ж,ыр, молодец!

№49 (825295) / 14.01.2013 11:19:14

Шаккатам мондагы язмаларга, шулкадэр мэгьнэсез, тозсыз бэхэс. Беренчедэн, Филус - дорес юлда, ул нэкь менэ безнен классикабызга,халык жырларына яна сулыш орде,ул безгэ шунын белэн кадерле. Зинхар, Филус, мондагы Иркэ,Рэмзия ише провакаторларга игьтибар итэ курмэ.Эстраданы ,попсаны энэ Раяз, Ришат жырласын,хичьюгында Нафкать шыншысын.Шул Нафкатьлэр антивокал,фальшиво жырлап татар зэвыгын бозып бетерделэр дэ инде. Бу- зур жинаять! Э син ,Филус,затлы,зыялы татар жырчысы! Сайлаган юлыннан тайпылма, син- дорес юлда!

№48 (825288) / 14.01.2013 10:35:19

Шулай ук "Культурада" Спиваков оркестры белән Шаһиморатова җырлады. Тавыш матур, киң диапазон билгеле.Әмма эчке кичерешләр белән тулмаган.
Шунда ук мин беренче күрдем, Харатаьян? аңламадым аның ничек Спиваковка эләккәнен, Гимадеева исемле кыз җырлады. Менә ул кыз җырлавы ошады. Кем икән ул????

№47 (825287) / 14.01.2013 10:31:34

Джесси Норман, искә төште.

№46 (825286) / 14.01.2013 10:24:06

Килешмим,

и што???? Димәк, ялгышын аңлый башлаган прадюссер...

менә монда куелаган видеода шул искене яңартуга маташу иде инде. Яртысын тыңладым да... иске бишмәт дип туктадым.Әпәйт ниндидер кеше тембрларын тоту. Динә Гарипова Пиафны җырлады, бер кем ник аны кабатлый димәде.Чөнки Пиаф стиле булса да, аны Динә үз тембры, үз тавышы белән җырлады, һәм яхшырак та килеп чыкты.

Әлегә элеккегенң начар копияләре. теге ксерокс чыгара бит әле кайсы җирдә буяу буяу бар, кай җирдә юк...


Беркөнне Культурада бер негретос- оперная дива белән сөйләштеләр.Исемен онытып җибәрдем әле)))Аңа яшьләр агентны ничек сайларга кирәк дип сорау бирделәр. Бик урынлы сорау дип җавап бирде. Агент сиңа ышанырга тиеш диде ул. Акча, пиар турында сөйли башласа, качыгыз диде.

Бу продюссер явно үз зәвыгын тага.Шунлыктан фабричный әйберләр чыга да инде. бу продюссерныкылар иске бишмәтләр.

№45 (825284) / 14.01.2013 10:06:25

Рэмзия белэн килешмэскэ рохсэт итегез.Эйе, Филус гел иске жырлар жырлый, э Ришат гел яналыкка омтыла. Э продюсерлары бер ук! Бэлки бу очракта башкаручынын узеннэн куп нэрсэ торадыр...

№44 (825280) / 14.01.2013 09:14:09

РЭМЗИЯ,

Филүс турында бик хак һәм искдүчителне дөрес әйберләр язгансың.Дөресен әйткәндә жәллим ул егетне. Талантын әрәм итеп йөри.Аңа прапраа..д...рын һичшиксез алыштырыргв кирәк.

Болай, һәрвакыт әйбәт язасыз, кызмагыз гына.Ул нәрсәдә үземне дә гаеплиләр үзе. )))
Аннары, клавиатура эшләмиме соң? Ник гел олы хәрефләр белән? Укырга җайсыз.

№43 (825277) / 14.01.2013 06:58:49

Масурга. Бу жыр турында бер генэ начар суз дэ ишетэсе килми шул, хэтта сезнен кебек синтаксис белгеченнэн дэ. Шулай да тагын бер анлатып карыйм эле минемчэ, автор сандугачка тугел, э тынлаучыга эндэшэ, э сандугач дигєн суздэн сон отер юк.

№42 (825275) / 14.01.2013 05:20:33

УЗ ГОМЕРЕМДЭ ШУЛКАДЭР ХАТ ЯЗГАНЫМ БУЛМАДЫ, ТОН САЕН, КОНЦЕРТТАН СОН БИРЕДЭ УТЫРАМ. ХЭЗЕР, ЖАВАП БИРИМ ЭЛЕ. 28гэ. СИНЕН ННны БЕЛМЭВЕННЭН БЕРНЭРСЭ ДЭ ЮГАЛМАС ТА, КИРЭГЕН ДЭ БУЛМАС. ЯШЬЛЭР АРАСЫННАН АЕРЫЛЫП ТОРГАН ФИЛУСКЭ ТИННЭР ЮК. 5 ЕЛ СЭХНЭДЭ БУЛЫП, АНА ИЖАТ ИРЕГЕ, ИРКЕНЛЕГЕ БУЛМАДЫ. ТОРЛЕ ЖАНРЛАРДА ЖЫРЛЫЙ АЛЫРЛЫК ЖЫРЧЫНЫ ФАТТАХОВ УЗЕНЕН ЯШЬЛЕК ЖЫРЛАРЫ БЕЛЭН ГЕНЭ ЧИКЛЭДЕ. КЛАССИКА ЖЫРЛЫЙ АЛГАН ЖЫРЧЫ ЗАМАНЧА ЭСТРАДАНЫ ЖЫРЛЫЙ АЛА ИНДЕ. МИН ЫШАНАМ, АНЫН КОЛЛЫКТАГЫ КОНТРАКТЫ ТЭМАМ БУЛГАЧ, УЛ ИРКЕНЛЭП ЯНЫП ИЖАТ ИТЕР. 29га. 8 ЯШЬТЭН ЭНИСЕЗ КАЛЫП, ДЕТДОМНАРДА ЯШЭП, ИНТЕРНАТЛАРДА УКЫП, ТОРМЫШНЫН АЧЫ ХЭСРЭТЛЭРЕН, ЮГАЛТУЛАРЫН КИЧЕРГЭН ННны СИНАМЫ ЧЭЙНЭРГЭ... ПОСЛЕДНЮЮ СТРОЧКУ ТЫ НАПИСАЛА ПРО СЕБЯ, ПОТОМУ ЧТО, У ТЕБЯ КИШКА ТОНКА. ДАЛЬШЕ НИЧЕГО НЕ СКАЖУ. 35, 36га. ОЗАК ТОРДЫ АТЫМ ЧАПМАДЫ ЖЫРЫНЫН БЕРЕНЧЕ БАШКАРУЧЫСЫ З.ШЭРИФУЛЛИНА. ЭММА, АВТОР КУЛЫ БЕЛЭН КЕМГЭ БИРЭ - ЖЫР ШУНЫКЫ. БУ ОЧРАКТА. ЗШ БЕЛЭН ННнын УРТАК ЖЫРЫ. 40ка. "КАЙБЕР ШЫР НАДАННАР" ДИЕЛГЭН ИДЕ. СИНЕНЧЭ БИРЕДЭГЕ ЯЗМАЛАРНЫН БЕРСЕ ДЭ БУ ЧАГЫШТЫРУГА ТУРЫ КИЛМИМЕ? ИНШАЛЛА, ННнын БУГЕНГЕ КОНДЭ УТЫРЫП ЙОРГЭН АРБАЛАРЫ НЫК, ЖЫРЛАРЫ ЙОРЭКТЭН. БЕЛЕМЕ ШИК ТУДЫРАМЫ? МЭКТЭПТЭ ТАРИХ ФЭНЕН ДЭ УКЫТЫРЛЫК БЕЛЕМЕ БАР. ЫШАНМАВЫН СИНЕН ЭШ, НН МОНДЫЙ САЙТЛАРНЫН БАРЛЫГЫН БЕЛМИ ДЭ. КУРСЭТМИМ ДЭ, БИРЕДЭ УТЫРЫГА АНЫН ВАКЫТЫ ДА ЮК. ИНТЕРНЕТТА УЛ ПОЧТАГА ХЭМ УЕННАРГА ГЫНА КЕРЕП ЧЫГА. МОНДА ЯЗУЧЫЛАР НН БЕТЕРЭБЕЗ ДИП ХЫЯЛЛАНАЛАРДЫР ИНДЕ. ШАРТЛАГЫЗ, 20 ЕЛЛЫК ИЖАТ ДЭВЕРЕНДЭ, ННга БУЛГАН ИХТИРАМ, ХАЛЫК МЭХЭББЭТЕ, 9 ЕЛ АЛТЫН БАРС ИЯСЕ, 1000 УРЫНЛЫК ТУЛЫ ЗАЛЛАРДАГЫ АЛКЫШЛАР, ТОШЕГЕЗГЭ ДЭ КЕРМИ. МИН ФИЛУСКЭ ДЭ, РАЯЗГА ДА, РИШАТКА ДА ШУНДЫЙ УНЫШЛЫ ЖЫРЧЫ ЯЗМЫШЫ ТЕЛИМ. 41гэ. СИН КУПТЭН УЛГЭН ИНДЕ.

№41 (825274) / 14.01.2013 01:03:41

Жэмэгать! Нэфкать жырламый бит инде - ынгыраша!Хоть шунда 10 дипломы, 6 ВУЗы булсын... Ришат белэн чагыштырасымда килми минем аны! Ришатка мон, тавыш Аллахе тэгэлэдэн бирелгэн, жырлаганда азапланып та жырламый, тавышы агылып бара! Нафкатьнен
уз тамашачысы бардыр, эммэ анын жырлавы бар кешегэ дэ охшый дигэн суз тугел...

gaisha га №29,Нэфкатьнен 3-4 дипломы юктыр ул,бер техн-м,бер ВУЗ дипломы бардыр,тагын Казан музыка училищесында укыды шикелле.Рэмзиянен аны бик нык каты образованный итеп курсэтэсе килгэнгэ генэ язгандыр...кроме высшего образования нужно иметь хотя бы среднее соображение и,как минимум,начальное воспитание дилэр,чынбарлыкта дипломлы наданнар да очраштыргалап куештыра диюем...ЛЭКИН,бу сузлэр Нэфкатькэ кагылмый,ул чынлап та бик тыйнак,эдэпле кеше,дорес,азаккы чалбарын да салып бирергэ мужет.Тэрбиясез кешелэр белэн эшлэп,яшэп кенэ бозылмаса...кем арбасына утырасын бит...(кешегэ сез наданнар дип эйту ул тэрбиясезлекнен аръягы,башкача суз таба алмыйм мин),бу кешенен кунелен кайтара,гайрэтен чикерэ торган сузлэр(шул кирэкме сон сезгэ?),гомумэн,эйтелэ торган сузлэр дэ тугел.Кемгэ ничектер,минем уземэ,сэхнэдэн Нэфкать эйткэн шикелле тоелды,«сез шыр наданнар,барыгыз,себерке алыгыз да,урам себерергэ чыгыгыз!»дип(монда язылганнарны Нэфкатнен ботенлэй белмэвенэ ышанып бетмим,шундый кеше инде мин).Кайсысы матур жырлый дигэн бэхэс монда ботенлэй урынсыз,Ришат та бик монлы бала,матур жырлый,Нэфкатьнен дэ ижатын яратабыз,концертларга йорибез,КЕШЕ буларак та хормэт итэ идек ...Безнен монда жыелып,берберебезне тубэнсетеп утыру,безне бизэми.Олкэн буын жырчыларына алмашка шундый яшьлэр килуенэ горурланып,соенеп туймаслык!Яшьлэргэ юл бирергэ кирэк,безнен миллэтебезнен килэчэге алар!!!

№39 (825205) / 13.01.2013 16:38:50

Таланты булган кешегә җыр бетмәгән.
Әнә паҗалыста,халык җырлары ни хәтле!
Тем более,бесплатно.

№38 (825204) / 13.01.2013 16:33:54

Кызык икэн...Болай булгач,Зохрэ Шэрифуллина да Нафкатькэ претензия белдерэ ала бит, жырлама минем жырны ,дип...

№37 (825202) / 13.01.2013 16:08:08

"Озак торды атым,чапмады" сын син тыңла инде.
Мин "кире кайтмаган атны" тыңлыйм

№36 (825198) / 13.01.2013 14:31:56

"Озак торды атым,чапмады"-дип атала бу җыр.
Сүзләрен дә белмисез бит фанатлар,бәхәсләшкән буласыз.
Җырны чынлап та Шәрифуллина чыгарды беренче.

№35 (825183) / 13.01.2013 13:06:57

"Атым чапты кире кайтмады" беләсегез килсә Зөһрә ачкан җыр...

№34 (825182) / 13.01.2013 12:54:22

фикер №23 (825044) / 12.01.2013 17:37:25

Минем ник белән язма.
Кеше башын бутама.
Миңа НН җырлавы ошый.
"Атым чапты кире кайтмады"ны көн дә тыңларга риза.

№33 (825177) / 13.01.2013 12:42:46

Эйе шул,Рифат та бик унган,егетлэребез дэ (икесе дэ) бик талантлы,Аллага шокер! Бергэлэп бик матур эшлилэр,бирсен Ходай! Килэчэктэ дэ безне яна жырлар,яна концертлар белэн соендерсеннэр!Монда кара коеп,кэнлэшеп утырмагыз,неудачниклар!...Нафкатьне дэ тынычлыкта калдырыгыз,анын да уз тамашачысы бар.

№32 (825173) / 13.01.2013 12:15:50

Димэк, Рифат талантларны таба белэ,курэ белэ.Бу-узе зур талант! Молодец,Рифат! Так держать!

№31 (825171) / 13.01.2013 11:29:27

Ришат, сине Төмәнгә дә килеп китүеңне үтенәбез.Төмәнлеләр.

№30 (825164) / 13.01.2013 10:54:37

Мактамагызчы шул Рифатны. Татарстан"да эшләгәндә үзенең төп вазыйфаларын башкалардан башкартып журнал хисабына мая җыйнап чыкты инде ул "орбита"га. Теләсә кемдә булмый инде ул андый ертлачлык! Сез һаман шул Каһировны ул кеше итте дигән фикердә инде. Аның табигый талантын, укытучылары хезмәтен бернигә дә исәпләмисез. Фаттахов әзер тауар белән эш йөртә. Бер дә алынмый ул әнә, әйтик Чәчкәне, я булмаса Мәликәне йолдыз ясарга, гәрчә чибәр булсалар да. Чөнки аларга акча салу белән генә йолдыз чыкмаячак, вакытлары да узып бара. Чәчкә белән Мәликә урынына теләсә кайсы урынын таба алмый азапланучыны атарга булыр иде - мин әйтмәсәм, башка әйтүче табылачак.

№29 (825161) / 13.01.2013 10:42:46

"КРОМЕ МУЗЫКАЛЬНОГО ОБРАЗОВАНИЯ ИМЕЕТ ЕЩЕ 3 ДИПЛОМА ВУЗ" их Рәмзия, язмаган булсачы шушы җөмләңне!!! Яхшы специалист, төпле бер белем ала, аны доводит до совершенство. 3-4 деплом, тем более җырчыда, аның укып алынган булуына шик тудыра, беренчедән, бестолковый булуны күрсәтә, икенчедән. У оброзованного: мәктәп-югары белем-фән кандидаты- фән докторы була. Юкка гына, сөйли белмәгән авызга караганда, т...ча белгән кү...т яхшырак димиләр шул.

№28 (825159) / 13.01.2013 09:05:05

Не согласен с №24. Во-первых, такого певца,как Нафкат Нигматуллин, я не знаю и знать не хочу. Послушал как-то я его один раз, что-то слушать его вновь желания нет... Но перехваливать и Филюса, тем более- Ришата тоже рановато. Пусть Кагиров сначала проявить себя на каких - нибудь престижных конкурсах уровня "Голос", Чайковского, Глинки... А Ришату до профессионального вокала еще ой как далеко,для начала пусть поет хотя бы без петухов! Просто ребятам очень повезло с продюсером.Такой мощной раскрутки, как У Филюса Кагирова, не было ни у одного татарского исполнителя, тоже самое повторяется и с Ришатом Тухватуллиным. Я не поклонник Рифата Фаттахова,тем более за некоторые качества (грубость,чрезмерная самоуверенность и самовлюбленность) я его терпеть не могу.Но бесспорно одно: он-хороший менеджер,а в современном шоубизе это играет решаюшую роль.Так что,зри в корень!

№27 (825157) / 13.01.2013 02:05:11

23кэ. БЕРЕНЧЕДЭН, СИНЭН БАШКА, ННнын ЗАТЛЫ, ЗЫЯЛЫ ТАМАШАЧЫСЫ БИХИСАП. ИКЕНЧЕДЭН, БУ ЖЫРНЫН ННныкы БУЛУЫНДА АНЫН ГАЕБЕ БАРМЫНИ. ОЧЕНЧЕДЭН, БУ БЭХЭС ТУРЫНДА НН УЗЕ БЕЛМИ ДЭ. ИНТЕРНЕТКА УЛ НАРДЫ, БИЛЬЯРТ УЙНАУ ОЧЕН ГЕНЭ КЕРЕП ЧЫГА. БУ, ФЭКАТЬ, ПРОДЮСЕРЛАР БЭХЭСЕ. НИЧЕК КЕНЭ ПЫЧРАК АТСАГЫЗ ДА, БУ ОЧРАКТА ЮЛ КУЙМЫЙМ. ЭГЭР, РТ "ОЛЫ БАШЫН КЕЧЕ ИТЕП" ННга АЛДАН УК УЗЕНЕН ТЕЛЭГЕН БЕЛДЕРГЭН БУЛСА, НЭФКАТЬ КЕШЕГЭ СОНГЫ ЫШ... САЛЫП БИРЭ. УЛ БЕЛДЕ ЖЫРНЫН НЭФКАТНЕКЕ ИКЭНЕН. 22гэ. ЖЫРНЫ НЭФКАТЬ КАЙЧАН ЖЫРЛАСА ДА, ХЭТТЭ, ЖЫРЛАМАГАН БУЛСА ДА, УЛ АНЫКЫ. ДИСК ЧЫККАЧ, АЛЫП ТЫННАРСЫН. 24кэ. К ТВОЕМУ СВЕДЕНИЮ, НН, КРОМЕ МУЗЫКАЛЬНОГО ОБРАЗОВАНИЯ ИМЕЕТ ЕЩЕ 3 ДИПЛОМА ВУЗ. БИРЕДЭ "БЕЛЧЕК" БУЛЫП УТЫРУЧЫ КАЙБЕР ШЫР НАДАННАР, НЕУДАЧНИКЛАР УРАМ СЕБЕРЕРГЭ ЧЫКСА, ЧИСТАРЫР ИДЕ ДОНЬЯ.

№26 (825065) / 12.01.2013 20:19:23

Һәрберсенең үз моңы,үз юлы,үз тамашачысы.
Шул исәптән Нәфкатнең дә.

№25 (825060) / 12.01.2013 19:43:31

Матубагатның асты-өскә килде,элек ярыйсы иде.

№24 (825058) / 12.01.2013 19:35:48

Когда поют настоящие профессионалы,как Филюс Кагиров или Ришат Тухватуллин, самодеятельности, типа Нафката Нигматуллина, делать нечего! Весь вопрос в этом...

№23 (825044) / 12.01.2013 17:37:25

Нэфкатьнен жырын тынлау тугел,инде исемен дэ ишетэсе килмэс,шулай кылангач,бу Нэфкатьтэн тамашачыны биздеру генэ,№8 белэн тулысынча килешэм,бик дорес.Ришат,син жырла,бик матур жырлыйсын.

№22 (824996) / 12.01.2013 11:37:42

Бу жырны Нфкать башкаруында да элегез инде, тынлап чагыштырыр идек... Эллэ Нафкатьнен бу жырны ботенлэй жырлаганы юкмы?!

№21 (824975) / 12.01.2013 03:31:06

РИФАТ(Р.ТОХВЭТУЛЛИН ПРОДЮСЕРЫ), МИНЕМ БЕРКАЙЧАН ДА КЫЗГАНЫМ ЮК. СИН УЗЕН КЫЗАРЫП, ПЕШЕП УТЫРАСЫН БУГАЙ АНДА. Э БИРЕДЭ УКУЧЫЛАРГА ТЕМА БУЛДЫ. МОНА КАДЭР КЕМ ИКЭНЕННЕ ДЭ БЕЛГЭНЕМ ЮК ИДЕ, МЕНЭ БЭЙЛЭНДЕН БИТ. МЭГЪНЭСЕЗЛЕГЕН БЕЛЭН, ЕГЕТНЕ УНАЙСЫЗ ХЭЛГЭ КУЯСЫН, КУНЕЛЕ ТОШМЭСЕН. БУ ЖЫРЧЫ СИНЕН КУЛГА ЭЗЕР ЖЫРЧЫ БУЛЫП ЭЛЭКТЕ. БАШКОРТОСТАНДА ИНДЕ УЛ КУПТЭНННЭН ЙОЛДЫЗ. КАБАТ СИНЕН БЕЛЭН АРАЛАШАСЫМ ЮК, ЖЫРЧЫГА РЕПЕРТУАР ТУПЛАУ, ЭЛБЭТТЭ, ЧЫГЫМНАР СОРЫЙ. ШОУБИЗда 5не КУЙМЫЙЧА, 6ны АЛЫП БУЛМЫЙ, ЖИНЕЛ ЮЛ ЭЗЛЭМЭ. КЕШЕ ОСТЕНДЭ ЯШЭМЭ. МАНСУР. ОРЕНБУРГ, - ЖЫРЧЫ НН, ЗАМАНЫБЫЗНЫН ПОПУЛЯР КОМПОЗИТОРЛАРЫ РЭИС ХАННАНОВ, РИЗВАН ХАКИМ, ИЛГИЗ ЗАКИРОВ, ЗОФЭР ХЭЙРЕТДИНОВ, ФЭРИТ ХАТЫЙПОВ, БЕЛЭН ТЫГЫЗ ИЖАДИ ЭЛЕМТЭДЭ. АЛАР ИЖАТ ИТКЭН ЖЫРЛАР АРЗАН ЭЙБЕРЛЭР ТУГЕЛ, БИГРЭК ТЭ ЖЫР МАХСУС ЯЗЫЛСА, УЛ БУШКА БУЛМЫЙ. ЭЛБЭТТЭ,МОНДЫЙ ЭЗЕР ЖЫРНЫ, ЖИНЕЛ ГЕНЭ, ЧЫГЫМНАРСЫЗ ИКЕНЧЕ ЖЫРЧЫ ЖЫРЛЫЙ БАШЛАСА, БУ ЖЫРЧЫНЫ ГЫНА ТУГЕЛ, АВТОРЛАРНЫ ДА ХОРМЭТ ИТМЭУ ДИГЭН СУЗ. ЯНА ЖЫРЛАР 20 ЕЛДАН СОН ГЫНА РЕТРО ЖЫРЛАРГА САНАЛЫП, НАРОДНОЕ ДОСТОЯНИЕгэ ЭЙЛЭНЭ. АПА, - МИН САМОДОСТАТОЧНЫЙ КЕШЕ. КОНЛЭШЕП ВАКЛАНЫП ТОРЫРГА ВАКЫТЫБЫЗ ЮК, ЕЛ ДАВАМЫНДА 10 КЕШЕЛЕК БРИГАДА БЕЛЭН 150 КОНЦЕРТ КУЕП,РЭСЭЙНЕ АРКЫЛЫ= ТОРКЫЛЫ ЙОРЕП ЧЫГАБЫЗ. ЭСТРАДАГА РАЯЗ, ФИЛУС, РИШАТ КЕБЕК ЯШЬ ЧИБЭР ЕГЕТЛЭР КИЛУЕ БИК ТЭ КУНЕЛЛЕ. ТЕЛЭГЕМ ШУЛ. АЛАР КАЗАН-УФАДА ГЫНА ЕЛГА БЕР КОНЦЕРТ КУЕП ЧИКЛЭНМИЧЭ, БЕЗНЕН ЭЗЛЭРДЭН, ТОРЛЕ ЯКЛАРГА СИБЕЛЕП ЯШЭГЭН МИЛЛЭТТЭШЛЭРЕБЕЗГЭ ХЕЗМЭТ КУРСЭНСЕННЭР ИДЕ.

№20 (824925) / 11.01.2013 21:48:04

Ялгышасын, Рэмзия! У Ришата есть все права на эту песню!И не надо вводить в заблуждение людей!

№19 (824898) / 11.01.2013 19:07:31

Безнең татарлар арасында гына инде ул шулкадәр көнчелек, хөсетлелек! Татарстаныбызга яшь талантлар килә! Моңа сөенергә, горурланырга гына кирәк бит югыйсә.
Ир-ат җырчыларның берсе дә Ришат Төхвәтуллинга, Филүс Кагировка җитә алмыйлар. Илһам Шакировка, Хәйдәр Бигичевка, ниһаять, яшь алмаш килде дип сөенергә кирәк!!! Аларга хәзер үк югары исемнәр бирергә, югалтмаска кирәк! Алар сөенә-сөенә халкыбызга хезмәт итәрлек җирлек тудырырга тиеш без. Җырларга килгәндә, җыр бөтен кеше дә җырласын өчен языла. Нигә бүлешергә инде милли моңнарны минеке, аныкы дип. Җырла Ришат! Без синең җырлавыңны бик яратабыз. Нинди җыр җырласаң да Син соклангыч итеп башкарасың!

№18 (824852) / 11.01.2013 16:52:11

Инна(((( Х.Фәрхи турында чын язасыңмы??? Күп еллар күңелем докторы булды бит ул????Куркытма әле)))) Кем дөресен белә???

№17 (824838) / 11.01.2013 15:16:40

Уфа кызы, җыр "Тыңлачы, Мансур!"дип аталмый бит. "Эндәш сүз" дигән теманы яхшы гына беләм мин, акыллым.
Рәмзия, авторлык хокукларына килгәндә, әңгәмәдәшләребез берсе дә авторларны хәләл табышларыннан аерырга җыелмый. БАШКАРУЧЫЛАР ДА ҖЫРГА "МОНОПОЛИЯ" ясап, аны читлеккә япмасынгнар инде! Ә тыңлаучы арпаны көрпәдән генә аера белә ул.

№16 (824837) / 11.01.2013 15:14:16

Җырчы Хәния Фәрхинең хәлләре ничек икән, инсульт булган, операция ясаганнар, дип ишеттек. Исән генә булсын!

№15 (824835) / 11.01.2013 14:55:16

Тукта әле, кызма, Рәмзия. Автор хокукы дигәндә, гадәттә аны иҗат итүчеләр: сүз авторы һәм композитор күздә тотыла. Әгәр, кем дә булса, авторлар белән килешү төзеп, тиешле акчасын түләгән икән, ул чакта, автор хокукы түгел, җырга ия булу хокукы барлыкка килә. Менә шул документта күрсәтелә дә инде, ҖЫРГА ИЯ булу хокукы нинди кысаларда билгеләнгән. Әгәр бу документ юк икән, будь добр.

№14 (824834) / 11.01.2013 14:18:29

ДОРОГИЕ, МОИ. НЕ УБИВАЙТЕСЬ И НЕ ТОЛКАЙТЕ ПЕВЦА НА НЕПРАВИЛЬНЫЙ ПУТЬ ДЕШЕВЫМИ КОМПЛЕМЕНТАМИ. ВАШИ СРАВНЕНИЯ С НАРОДНЫМ АРТИСТОМ УМЕСТНЫ БУДУТ ТОЛЬКО ЧЕРЕЗ 20 ЛЕТ ТВОРЧЕСКОЙ ЖИЗНИ. ТЕКСТЫ ПЕСЕН В ИСПОЛНЕНИИ НН НИКОГДА НЕ ВЫЗЫВАЕТ СПОРОВ У СЛУШАТЕЛЕЙ, О ЧЕМ ПЕСНЯ. У НН КАЖДАЯ ПЕСНЯ - ЭТО ОБРАЗ. НЕЛЬЗЯ ПЕТЬ ВСЕ ПЕСНИ В ОДИНАКОВОЙ МАНЕРЕ И СТИЛЕ. МОИ СОВЕТЫ ДЛЯ РТ ДОБРОЖЕЛАТЕЛЬНЕЕ, ЕЖЕЛИ, НЕКОТОРЫЕ МЕЛКИЕ ПОДХАЛИМАЖИ. НЕТ СОМНЕНИЯ, ЧТО, РТ КРАСАВЕЦ И ПОЕТ ХОРОШО. ОДНАКО, СУЩЕСТВУЕТ ЗАКОН ОБ АВТОРСКИХ ПРАВАХ, НА ОСНОВАНИИ КОТОРОГО ДАННАЯ ПЕСНЯ НЕ ПРИНАДЛЕЖИТ ЕМУ И ОН НЕ ИМЕЕТ ПРАВО ВКЛЮЧАТЬ ЭТУ ПЕСНЮ В АЛЬБОМ БЕЗ РАЗРЕШЕНИЯ АВТОРА. ОГРАНИЧИВАЕТ ИСПОЛНЕНИЕМ ЛИШЬ НА КОНЦЕРТАХ.

№13 (824829) / 11.01.2013 12:53:55

Ришат очень талантливый человек и песни у него замечательные!В вопросе о перепевании песен хочу сказать вот что: Если первоначального исполнителя этой песни народ не знает или не хочет слушать значит он не смог донести ее до сердца слушателя,а у Ришата получилось!Кто может,тот делает.Кто не может, тот критикует!!!

№12 (824827) / 11.01.2013 12:49:10

Ришат Төхвәтуллин "Самые красивые известные татары.Топ-30" конкурсында 3 нче урында бара.
Ялгышмасам,Фәнис Җиһанша һәм Дима Бикбаевтан гына бераз калышып.
Конкурс хуҗасы(рус кешесе һәм Татарстаннан читтә яши) Ришатның фотоларын күпләрдән соңрак элсә дә, Ришат тиз арада күп тавыш җыя алды.
NB!Айдар Галимовны һ.б. "башкорт бит ул" дип Уфалар тарткалашса, Ришатка берәү дә "темиен сузмады".Үзебезнең егет, Туймазы татары шул ул.

№11 (824823) / 11.01.2013 12:34:55

Эйтегез эле, монда язучы Рамзия Нафкатьнен хатыны тугелме сон???

№10 (824820) / 11.01.2013 12:11:08

Тел тидермәгез Ришатка!!!

№9 (824813) / 11.01.2013 10:48:55

Админ!Зинхар очен бу жырны Нафкать башкаруында да элегез! Тынлыйк хэм чагыштырып карыйк! А то что-то мин бу жырны Нафкать башкаруыда бер дэ ишеткэнем юк.

№8 (824802) / 11.01.2013 09:12:56

Беренчедэн, Нэфкать узе кем жырларын жырлап кеше булды сон?! Фиданныкын тугелме сон?!! Алай гына да тугел, ул Фиданга охшатып, ана подражать итеп жырлады бит... Э Ришатнын уз тавышы, уз моны, уз стиле! Ришат башкаруында бу жыр-кабатланмас!!! Нэфкать аны болай монлы итеп,узэклэрне озэрлек итеп жырлаганын ишеткэнем юк хэм булмаячак та! Шуна тузэ алмыйсын син,Рэмзия!

№7 (824795) / 11.01.2013 06:51:31

Илдар абый язса да язган инде.Рэис Ханнановнын зур унышы бу. Мансур, автор биредэ сандугачка тугел, э сина морэжэгать итэ. Рэмзия, Нэфкатьнен жырын алу гына тугел, авызын тегеп куйсан да таман булыр иде. Ришат шигырьне дэ, койне дэ йорэге аша уткэргэн, и маладис та инде, сокланып туймаслык. ШЭП!

№6 (824792) / 11.01.2013 02:01:12

БУ ЯНА, ЭКСКЛЮЗИВ ЖЫР ТУГЕЛ. 2010 ЕЛДА АВТОР РЭИС ХАННАНОВ ТАРАФЫННАН НЭФКАТЬ НИГЪМЭТУЛЛИНГА АТАП ЯЗЫЛДЫ. БУ ЕГЕТ НЭФКАТТЭН ИШЕТЕП АЛЫП ЖЫРЛЫЙ. НЭФКАТЬ РЕПЕРТУАРЫ УЛ 20 ЕЛЛЫК ЗУР ХЕЗМЭТ. ЭЛЕ ТАГЫН ДИСКАЛАРДА ЧЫККАН 500 ЖЫРЫ БАР, ТАГЫН КАЙСЫН ЖЫРЛЫЙСЫН? БАШКА ЖЫРЧЫЛАРНЫН ЭЗЕР ЖЫРЛАРЫН КАБАТЛАП, МОНДЫЙ ЖИНЕЛ ЮЛ БЕЛЭН РЕПЕРТУАР ТУПЛАП ИЖАТ ЮЛЫН БАШЛАМЫЙЛАР. УЗ ЖЫРЫННЫ ТАБЫРГА КИРЭК. СИН УЗЕН ДЭ, ТАВЫШЫН ДА БИК МАТУР, ТЫЙНАК ТА БУЛСАН...

№5 (824783) / 11.01.2013 00:38:30

Каян табарга боларныкы кебек продюссер?...

№4 (824780) / 10.01.2013 23:42:35

Кат-кат тынладым. Уникаль жыр! Сонгы елларда туган ин матур жырларнын берсе бу. Кайбер яшь жырчылар, яхшы жырлар тумый хэзер ,дип, гел искелеккэ ябышып яталар. Эзлэсэн - табып була икэн бит! Молодец, Ришат! Котлыйм сине!

№3 (824762) / 10.01.2013 22:12:11

Җыры матур, әмма исемен уңышлы дип булмый. Нишләп инде текстта "Тыңлачы, сандугач серләрен сөйли ич" булгач, ул җыр исемендә, сандугачка мөрәҗәгать рәвешендә, "Тыңлачы, сандугач"ка әйләнергә тиеш булсын ди! Кайда монда логика?

№2 (824747) / 10.01.2013 21:28:33

Сандугачлар вә карлыгачлар вә каеннар турында җырламасыннар әле бүтән, зинһар!!!

№1 (824743) / 10.01.2013 21:23:46

Ришат красавчик!)

▲ Өскә

www.work-zilla.com

Матбугат-инфо
Матбугат.ру
Ватаным Татарстан
Шәһри Казан
Бердәмлек
Рәшит Ваһапов фестивале
Камал театры
Тинчурин театры
Татар дәүләт филармониясе
Барс-Медиа
Ирек мәйданы
Татарстан яшьләре
Кариев театры
Идел
Өмет
Татарстан Язучылар берлеге
Татарстан китап нәшрияты
RAFINA/D
Милли Музей
Шаян
Ханский дом
Татаркино